MVP Ty Nichols dotáhl SLUNETU k vedení v sérii

Semifinálové El Nordico se přesunulo do Děčína opět naplnilo celou halu. Válečníci si z Ústí přivezli jednu výhru, takže stav série byl před utkáním 1:1.

Stejně jako první dvě utkání tohoto dramatu začalo i třetí dějství nervózně z obou stran a dlouho se čekalo na první koš. Obroučky „odšpuntoval“ pro domácí Walton, ale vzápětí stejnou mincí odpověděl ústecký Rowan. Diváci v Maroldovce viděli opět velmi vyrovnanou a urputnou bitvu, ve které oba celky rychle nasbíraly po 5 faulech, a tak bylo k vidění i velké množství trestných hodů. V závěru první čtvrtiny Válečníci zpevnili obranný val a na druhé straně efektivněji zakončovali. Díky tomu si odnesli vedení po první desetiminutovce 19:14.

Druhou čtvrtinu zahájili hosté minisérií 4 bodů a ta nakopla ústeckou ofenzivu, ale také i defenzivu, která donutila Děčínské ke 14 ztrátám. Z dobré obrany vyrážely Pandy rychle do protiútoků, a když se začaly trefovat i za 3 body, bylo z toho poločasové vedení 33:42.

Domácí museli do druhé půle něco změnit, a tak přišli se zónovou obranou, ale ústecký Ty Nichols ukázal, proč právě on je MVP základní části. Byl to totiž on, kdo táhl svůj tým a bylo mu jedno, jestli proti zóně nebo osobní obraně. Válečníci se nemohli dostat do rytmu a Ústí si pod vedením Nicholse a Autreyho došlo pro vedení 50:66 po 30 minutách.

Naštěstí pro Ústí Válečníci nemohli najít recept na hru soupeře, snad jediný Kroutil svými trojkami dokázal držet prapor domácích, ale chyběla mu pomoc od ostatních spoluhráčů. SLUNETA si tímto zvládnutým utkáním vystřílela první vítězství v semifinále na venkovní palubovce v historii a celkem už druhé. Za vedení Ústí 2:1 pokračuje série zítra opět v Maroldovce.

BK ARMEX Děčín – SLUNETA Ústí nad Labem 69:83 (19.:14, 33:42, 50:66)
Body domácí:
Walton 11, Šturanovič 9, Slowiak, Svoboda a Pomikálek všichni po 8, Boškovič a Kroutil po 6, Štěrba 5, Ogundiran a Macháč po 4
Body hosté: Nichols 24, Autrey 21, Pecka 14, Martin 9, Karlovský 5, Johnson 4, Rowan 3, Haiblík 2, Žikla 1
Trojky: 30/8 – 25/7
Trestné hody: 36/25 – 23/14
Doskoky: 47 - 41
Osobní chyby: 21 - 26